Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie oraz komfortowo.

Nie sam metraż czy umeblowanie wpływają na nasze samopoczucie, jest to również kolor pomieszczenia.

Przy wyborze koloru ścian kierujemy się własną estetyką nie mniej jednak co raz to częściej sugerujemy się obecnymi trendami polecanymi przez media społecznościowe. Z taką wiedzą możemy zaznajomić się dosyć szybko korzystając z portalów społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook. Oto najpopularniejsze kolory w 2022 według klientów.

1. Hague Blue od Farrow & Ball

Czołówkę barwy kolorów pomieszczeń jako najpopularniejszy kolor rozpoczyna inaczej zwany dramatyczny niebieski. Dzięki swojemu przejawowi ekstrawagancji jest kolorem wyrafinowanym, który skomponuje się z dużo bardziej stonowanymi, jaśniejszymi kolorami.

2. Green Smoke od Farrow & Ball

Zdecydowanie rok 2022 należy do ciemnych kolorów. Green Smoke to barwa ciemno oliwkowo zielona. Jeżeli zależy Ci na nadaniu bogatego oblicza Twojego mieszkania, połącz ten kolor ze złotą kolorystyką co stworzy idealne połączenie barw Twoich ścian.

3. Stiffkey Blue od Farrow & Ball

Pierwsze wrażenie jakie sprawia ten kolor to ciemna szarość. Producent Stiffkey Blue tłumaczy, że odcień koloru zależy od ilości światła w danym pomieszczeniu. Jako ciekawostkę możemy dodać, iż inspiracją do stworzenia kolory była plaża w Norfolk (Wielka Brytania).

4 i 5. Dove Grey od Laury Ashley i Paris Grey od Zoffany’ego

Tak jak w przypadku zamykającej pierwsze trójki gamy kolorów, miejsce  numer cztery i pięć to również kolor szary. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że odcienie te przy odpowiednim naświetleniu dają poczucie beżu. 

Rok 2022 był rokiem niespokojnym, dlatego zdecydowanie zaobserwowaliśmy potrzebę bezpieczeństwa w wybieraniu kolorów w swoich przytulnych mieszkaniach. Dominowały kolory o charakterystyce złamania bieli jak też wszelakiej odmiany szarości. 

Nic w tym nadzwyczaj dziwnego. Dominacja kolorów jasnych pozwala na zabawę kolorystyką. Jak dobrze wiemy możliwości, które pozwalają nam na dodanie elementów ciemniejszych do tych jaśniejszych jest łatwiejsze, niżeli odwrotnie.

Co przyniesie nam 2023 rok, czy ludzie otworzą się na bardziej odważne kolory, kolory cieplejsze takie jak czerwień, intensywna zieleń czy też kolor zółty, który tak bardzo został spopularyzowany w rankingu użytkowników w 2018 roku. 

Trendy modowe ulegają dynamicznej zmianie. Dzięki mediom społecznościowym, możemy każdego dnia śledzić nowe, co raz to bardziej inspirujące kombinacje kolorów wnętrz.