Istnieją jednak kilka wzorów, które są szczególnie popularne:

  • Cegła klasyczna – najbardziej podstawowy wzór, imitujący cegłę bez dodatkowych ozdób czy detali.
  • Cegła metro – wzór cegły z charakterystycznymi, wyraźnymi fugami, nawiązujący do industrialnego stylu.
  • Cegła naturalna – tapeta z wizerunkiem naturalnej, nieregularnej cegły, która dodaje wnętrzu naturalnego charakteru.
  • Cegła rustykalna – tapeta z efektem starzenia i patyny na cegle, co nadaje wnętrzu rustykalny, industrialny klimat.
  • Cegła o strukturze kamienia – tapeta z wizerunkiem cegły, która naśladuje kamień, co dodaje wnętrzu eleganckiego wyglądu.

Ostatecznie wybór wzoru tapety zależy od indywidualnych preferencji oraz charakteru wnętrza, które chcemy urządzić.

Tapeta cegła klasyczna:

Tapeta „Cegła klasyczna” to wzór tapety imitujący klasyczny wygląd cegły, który może być stosowany do dekoracji ścian wewnątrz pomieszczeń. Tapeta taka może być wykonana z różnych materiałów, takich jak papier, winyl, flizelina czy włókno szklane, co wpływa na jej trwałość i odporność na zmywanie.

Tapeta imitująca cegłę klasyczną to popularny wybór do industrialnych i loftowych aranżacji wnętrz, ale może być stosowana w różnych stylach, np. rustykalnym, skandynawskim czy nowoczesnym. Często stosuje się ją na jednej ścianie, aby wprowadzić kontrast i wyróżnić ją w pomieszczeniu, ale może być także stosowana na wszystkich ścianach lub w innych miejscach, np. na suficie.

Przy wyborze tapety imitującej cegłę klasyczną warto zwrócić uwagę na jej jakość wykonania oraz dostępne kolory i wzory, aby dopasować ją do swojego wnętrza.

Tapeta „Cegła metro”

Tapeta „Cegła metro” to wzór tapety imitujący wygląd cegły z charakterystycznymi białymi fugami, jakie występują w metrze. Tapeta taka jest zwykle wykonana z flizeliny lub papieru tapetowego, a jej struktura i faktura imitują naturalne nierówności i przebarwienia cegły.

Tapeta „Cegła metro” jest bardzo uniwersalna, dlatego można ją łączyć z różnymi kolorami i stylami aranżacji wnętrz. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie jasnych, stonowanych kolorów, takich jak biel, szary, beż, ecru czy krem. Te kolory nadają wnętrzu harmonijny i spokojny charakter, jednocześnie podkreślając efektowny wzór tapety.

Można także spróbować połączenia tapety „Cegła metro” z mocnymi kolorami, takimi jak granatowy, bordowy, fioletowy czy butelkowa zieleń. W takim przypadku należy jednak zachować umiar i stonować kolorystykę pozostałych elementów wystroju, aby uniknąć nadmiernego przytłoczenia.

Tapeta „Cegła metro” pasuje do różnych stylów aranżacji wnętrz, np. industrialnego, nowoczesnego czy skandynawskiego. W zależności od stylu, można ją połączyć z innymi elementami wystroju, takimi jak metalowe dodatki, drewno, tkaniny czy rośliny, aby uzyskać spójną i harmonijną całość.

Tapeta „Cegła naturalna”

Tapeta „Cegła naturalna” to wzór tapety imitujący naturalny wygląd cegły, który może być stosowany do dekoracji ścian wewnątrz pomieszczeń. Tapeta taka jest zwykle wykonana z papieru lub flizeliny, która pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu cegły i jednocześnie zapewnia łatwość w klejeniu i usuwaniu.

Tapeta Cegła rustykalna

Tapeta „Cegła rustykalna” to wzór tapety imitujący wygląd cegły o naturalnych, nieregularnych kształtach, które nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Tapeta taka jest zwykle wykonana z flizeliny lub papieru tapetowego, a jej struktura imituje naturalne nierówności, spękania i faktury cegły.

Tapeta „Cegła rustykalna” doskonale pasuje do stylu rustykalnego, ale również do stylu industrialnego, loftowego czy skandynawskiego. Można ją łączyć z różnymi kolorami, jednak najlepiej prezentuje się w połączeniu z naturalnymi, stonowanymi barwami.

Najlepiej pasują do niej odcienie ziemi, takie jak brąz, beż czy odcienie szarości. Te kolory są spokojne i harmonijne, co pozwala na wyciszenie efektu tapety „Cegła rustykalna” oraz na wprowadzenie naturalnego i ciepłego klimatu do pomieszczenia.

Można także spróbować połączenia tapety „Cegła rustykalna” z mocniejszymi kolorami, takimi jak bordowy, zielony czy granatowy.