Nudne ściany do lamusa. Nadaj swojej przestrzeni modny akcent nowoczesnymi listwami lub wyrazistymi kolorami.

Masz możliwość ozdobić ścianę tapetą, modnymi panelami lub pomalować ją na odważny odcień. Dzięki temu zmieni się ona w jeden z głównych elementów domu, przykuwając uwagę, tworząc ciepłą atmosferę i wzbogacając wygląd wnętrza. Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany, jak wzbogacić swoją ścianę, oto kilka znakomitych rozwiązań.

Złudzenie optyczne

Miłośnicy stylu art deco, przestronnych wnętrz i złudzeń optycznych z pewnością zachwycą się poziomymi lub pionowymi pasami na każdej ścianie, ponieważ dają one złudzenie większej wysokości i szerokości przestrzeni.

Ściana ukazująca to, co najważniejsze

Aby podkreślić znaczenie najważniejszego mebla w danym pokoju, np. ukochanego fotela, w którym lubimy spędzać jesienne wieczory lub komody z telewizorem który, jest często centralnym miejscem w aranżacji wnętrza, warto skupić się na ścianie za nim i ozdobić ją oryginalnymi elementami. Pamiętając o tym, aby kolory współgrały ze sobą. Bardzo fajny efekt możemy uzyskać, tworząc kontrasty.

Motywy roślinne

Elementy botaniczne, zielenie, motywy kwiatowe to dziś konieczność dla modnego domu – rośliny i ptaki nadadzą każdej ścianie żywego charakteru, wprowadzając poczucie nowości i pory roku, jaką jest wiosna. Im bardziej będą subtelne, tym bardziej nie przytłoczą przestrzeni.

Orientalny klimat

Tapeta, która wygląda jak obraz z Japonii? Dlaczego nie?! Żywe szczegóły, z harmonijną mieszanką kolorów, przedstawiające ocean, bryzę i życie ptaków czy orientalne kwiaty lub kwitnące egzotyczne drzewa. Idealne, aby dodać odrobinę piękna do sypialni.

Gotowe listwy dekoracyjne

Jednym z najmodniejszych aktualnie dekoracji są pionowe listwy wykonane z MDF lub litego drewna, Przymocowanie ich do ściany wąską stroną skierowaną na zewnątrz, aby stworzyć trójwymiarowy efekt, który czyni naprawdę cudny efekt w mieszkaniu. Jest to świetny wybór do przedpokoju, kuchni, salonu lub pokoju dziecięcego. Listwy mocujemy za pomocą kleju.

Tynki dekoracyjne

Kolejnym strzałem w dziesiątkę przy dekorowaniu mieszkania będą tynki dekoracyjne. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących ten produkt w nieskończenie wielu odcieniach, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalną ścianę o teksturowanym wyglądzie i subtelnej gradacji koloru. To doskonała równowaga surowości i wyrafinowania.

Drewniane panele

Innym ciekawym pomysłem niewątpliwie są drewniane panele, przygotowane do przyklejenie na wybrany element ścian. Elementy te zapewnią komfortową i przytulną atmosferę w każdym pomieszczeniu.