Do jakich wnętrz pasuje szara tapeta?

Jeśli w pomieszczeniu jest dużo dekoracji, obrazów i innych przedmiotów przykuwających wzrok, to kolor szary będzie dla nich idealnym tłem. Intensywny bądź zbyt ciemny kolor mógłby stworzyć wrażenie przepychu. Podczas remontów należy zachować umiar. Nawet najpiękniejsze meble i ozdoby wyglądają źle, kiedy umieścimy je na tle wzorzystych tapet lub zbyt krzykliwych kolorów. Stworzy to wrażenie niepotrzebnego bałaganu. 

Szara tapeta jest wybierana bardzo często przez wielbicieli stylu Skandynawskiego. Wspaniale łączy się z białymi meblami o minimalistycznej formie, kwiatami czy naturalnym drewnem. Kiedy użyjemy jasnych odcieni szarości, dom wydaje się  bardziej przestronny i przytulny.

Jeśli ktoś czuje się lepiej w eleganckich wnętrzach, to można wykorzystać ją do stworzenia przestrzeni w stylu Glamour. Do szarej tapety świetnie pasują białe i czarne meble. Do udekorowania ściany możemy użyć lustra, zegara ze srebrnymi detalami czy ramek do obrazów. Jeśli nie chcemy dekorować ściany, to możemy użyć tapety, która sama w sobie jest dekoracją. Świetnie wyglądają te z geometrycznymi, srebrnymi wzorami.  

Szare tapety są używane przez posiadaczy Loftowych kuchni, salonów czy sypialni. Ten kolor świetnie komponuje się z czarnymi, metalowymi lampami, pojedynczymi ścianami z cegły czy czarnymi elementami mebli. Do tego stylu nie wykorzystuje się nasyconych kolorów. Całość ma sprawiać wrażenie surowej i industrialnej. Ciemny odcień szarości możesz wykorzystać w swojej sypialni. Dzięki mniejszej ilości światła zwiększy komfort snu. 

Tapety są projektowane w taki sposób, aby nie kojarzyły się z nudą i nijakością. Szeroka gama wzorów, odcieni i deseni sprawia, że każdy może znaleźć tą pasującą do jego wnętrza. Oryginalny wybór może wnieść powiew świeżości do Twojego domu.