Niebieskie tapety są przyjemne dla oka, mają bardzo delikatny wygląd i dają uczucie chłodu w letnie upały. Pokoje o orientacji południowej tradycyjnie pokryte są prostą, niebieską tapetą. Monochromatyczna tapeta przyciąga fakturą, która tworzy imitację różnych naturalnych materiałów. Niebieska tapeta o jedwabistej fakturze będzie wydawać się jasna we wnętrzu.

Niebieska tapeta – doskonały wybór

Kolor niebieski ma ogromną różnorodność odcieni. Piękne złote wzory na niebieskiej tapecie nadadzą wnętrzu królewskiego charakteru. Zgodnie z psychologicznym wpływem, kolor ten przynosi spokój, wyciszenie, skłonność do refleksji i kontemplacji, nadaje się do pokoi wypoczynkowych i sypialni. W połączeniu z żółtym przywołuje świeżość wiosennych farb i będzie odpowiedni w pokoju dziewczynki. 

Bardziej nasycony ton sprawia, że mózg jest bardziej aktywny, dobrze jest go umieścić na ścianie w biurze lub miejscu, w którym uczą się dzieci. Tradycyjnie motyw morski należy do aktywnych męskich wnętrz. Ale w zastosowaniu niebieskiej tapety są pułapki. Należy zachować ostrożność przy oklejaniu ścian ciemnoniebieską tapetą w kuchni, ponieważ takie połączenie tłumi apetyt. W pomieszczeniach wychodzących na północ lub w pomieszczeniach, które nie mają wystarczającej ilości światła naturalnego, najlepiej odrzucić taką tapetę na rzecz żółtej, różowej, białej. 

Do pokojów dziecięcych lub garderoby można wykorzystać szeroki wybór fototapet z wodospadami, ośnieżonymi górami i motywami morskimi, które można wkleić na jednej ze ścian, gdzie dominują różne odcienie niebieskiego i błękitu. Aby uzupełnić te fototapety w tych samych kolorach, można wybrać monochromatyczne tapety na pozostałe powierzchnie. Połączenie niebieskiego i białego jest uważane za klasyczne. W rezultacie otrzymujemy jasne, harmonijne pomieszczenie. Mały pokój będzie wydawał się wyższy i bardziej przestronny, zwłaszcza z pionowym motywem. Spokojne połączenie z niebieskiego zielonymi tonami nadaje się do salonu. Meble z jasnego drewna stworzą z taką tapetą harmonijny zespół.