Kolor granatowy może się wydawać zbyt mocnym kolorem na wykorzystanie go do aranżacji wnętrza, lecz wbrew pozorom doskonale łączy się z innymi kolorami i świetnie nadaje się do wielu pomieszczeń. W jakiego typu wnętrzach granatowa tapeta sprawdzi się jednak najlepiej?

Dobrą propozycją na użycie granatowej tapety jest gabinet. Kolor granatowy świetnie sprawdzi się bowiem w eleganckich i wyważonych aranżacjach. Granatowa tapeta w połączeniu z fotelami w podobnym odcieniu, drewnianymi meblami, a także złotymi lub szarymi akcentami sprawi, że nasz gabinet zyska ponadczasowy klimat.

Równie dobrym miejscem, w którym może królować granatowa tapeta jest sypialnia. Dzięki takim kolorom na ścianach pomieszczenie zyskuje na przytulności. Łatwo jest także o dobór dodatków czy zasłon. Trzeba jednak pamiętać, aby całkowicie nie zaciemnić wnętrza. Jeśli decydujemy się na granatową tapetę, wtedy dodatki powinny być w jaśniejszym kolorze.

Jeśli zależy nam na stworzeniu pomieszczenia z klasą, a jednocześnie przytulnego, które sprzyja wyciszeniu, warto postawić na granatową tapetę również w salonie. Kolor granatowy jest mocnym kolorem, który przyciąga wzrok. Granatowa tapeta w salonie może być świetną bazą, aby powiesić na niej wyjątkowy obraz, lub postawić na jej tle dzieło sztuki, wazon, czy okazałą roślinę. Ten kolor, odpowiednio zestawiony z dodatkami, na pewno doda szyku Twoim wnętrzom.

Granatowa tapeta nie zawsze musi też występować w ciemnych i dominujących kolorach. Jaśniejsze odcienie granatowego doskonale sprawdzą się również w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka. Warto pamiętać także o przedsionkach, holach czy korytarzach. Nudny przedsionek może zyskać całkowicie inny charakter, gdy użyjemy w nim granatowej tapety, np na jednej ze ścian.

Kolor granatowy jest na tyle uniwersalnym kolorem, że spełni swoją funkcję niemal w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Świetnie nadaje się do wnętrz utrzymanych w stylu zarówno klasycznym, jak i marynistycznym, morskim. Skandynawskie wnętrza, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością, także dobrze współgrają z tym kolorem.