Jakie kolory tapety warto wybierać do ciemnych pomieszczeń? 

Jeżeli w pokoju, który chcesz odnowić czy wyremontować dociera mała ilość światła naturalnego, powinieneś pomyśleć o tym, aby za pomocą tapety rozjaśnić to pomieszczenie. Nawet mała ilość promieni słonecznych, dzięki dobremu doborowi koloru może pomóc rozprowadzić je po wszystkich ścianach. Dodatkowo jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Tapeta z błyszczącymi drobinkami lub brokatem jeszcze bardziej może pomóc doświetlić pokój. Dla ciemnych wnętrz warto kupić tapety w kolorach taki jak: jasne odcienie beży, pomarańczy, różu, czy zieleni. Zdecydowanie odradzane są tapety w ciemnych barwach, np. czarnym lub szarym. Mogą spowodować, że pokój będzie ponury i nieprzyjemny, a odpoczynek w nim nie będzie komfortowy.

Czy tapety ze wzorami będą odpowiednie do ciemnych pomieszczeń? 

Najczęściej wybierane są tapety z różnymi wzorami, których w sklepach jest bardzo dużo. Stojąc przed wyborem wzoru tapety, przede wszystkim skup się na tym, co ci się podoba i co będzie pasować do Twojego stylu. Jednym z ważniejszych aspektów jest to, aby wzór na tapecie nie był przytłaczający. Idealne będą delikatne wzory kwiatowe, roślinne, geometryczne w jasnych odcieniach. Gorzej sprawdzą się motywy zwierzęce, najczęściej są w ciemnych kolorach, co może przytłoczyć w słabo oświetlonym pokoju. Jeżeli chcemy postawić na mocny, większy wzór na tapecie w ciemnym wnętrzu polecane są fototapety. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów tego typu tapet. 

Kupując tapetę do ciemnych wnętrz, głównie zależy nam na rozjaśnieniu tego pomieszczenia. Skupmy się na doborze koloru. Jeżeli zależy ci na eleganckim, glamour wykończeniu możesz dopełnić wystrój ciemnymi dodatkami, co dopełni piękny wygląd pomieszczenia, nie zmniejszając go optycznie.