Kolor tapety, który chcemy wybrać jest bardzo ważny, dlatego z rozwagą należy przemyśleć wiele aspektów, tak aby finalnie cieszył nas efekt końcowy. Dla niektórych osób kolor czarnych ścian może budzić zdziwienie czy kontrowersje, gdyż jest oryginalny i na pewno nie tradycyjny. Przy doborze koloru tapety istotne jest pomieszczenie; do czego nam służy, jego wielkość oraz wyposażenie.

W jakich wnętrzach czerń będzie wyborem idealnym, gdzie warto pokryć czarną tapetą ściany i móc naprawdę cieszyć się tą barwą? Czarny kolor będzie idealnym rozwiązaniem dla restauracji, lokali gastronomicznych, dyskotek, w niektórych biurach, zapleczach socjalnych biur. W mieszkaniach klienci decydują się na pomalowanie lub oklejenie czarną tapetą 1 lub 2 ściany pokoju dla uzyskania kontrastu z innym kolorem, np. białym czy żółtym.

Aby kolor współgrał z wyposażeniem pomieszczenia ważne jest, jak już wspomnieliśmy, jego wyposażenie. Wbrew pozorom nie jest trudno dobrać odpowiednie meble jeśli chodzi o styl i kolorystykę. Do czerni pasuje wiele kolorów, stylów. Proponujemy meble w kolorze białym lub brązowym, obicia mebli (kanapy, fotele) mogą być bordowe lub fioletowe lub znowu dla kontrastu – jasne, białe czy żółte. W restauracji czy lokalu gastronomicznym możemy pozwolić sobie na trochę ekstrawagancji i dodać brokat, złoto jeśli chodzi o stoliki, meble.

Jeśli lokal/pomieszczenie/pokój jest duży to optycznie nie stracimy na przestronności, poza tym wspomniane kontrastowe kolory sprzętów i dodatku, które proponujemy optycznie powiększą nasze wnętrze. Kolor czarny jest kolorem eleganckim ale też praktycznym, tapeta w tym kolorze nie będzie się szybko niszczyć, nie będzie na niej zażółceń czy plam. Czerń w lokalach użytkowych pozwoli na częste zmiany wystroju, w zależności od potrzeb np.można pozwolić sobie na zmianę koloru serwetek na stolikach czy też ozdób na ścianach. Dlaczego tak jest? Dlatego, że kolor czarny ładnie komponuje się z innymi kolorami, współgra z nimi. Nie bójmy się więc czerni, czarna tapeta będzie pasowała do wielu wnętrz!