3 podstawowe odcienie brązu, które sprawdzą się najlepiej

Brązy cynamonowe i cappuccino należą do jasnych odcieni. Sprawiają, że każde pomieszczenie staje się przytulne i wręcz słoneczne. Tapety tej barwy są polecane zwłaszcza w sypialniach oraz w pokojach dziecięcych i jadalniach. Panuje przekonanie, że tapety cynamonowe poprawiają apetyt i dodają energii, dlatego prawdopodobnie najlepszym miejscem na ich zastosowanie będzie kuchnia. Dobrym wyborem będzie tapeta z motywami roślinnymi.

Barwy orzechowe są uważane za najbardziej uniwersalne. Mieszczą się pomiędzy wspomnianymi jasnymi, a tymi najbardziej ciemnymi. Działają kojąco i rozluźniająco. Dzięki nim od razu można poczuć sympatyczną atmosferę. Z tego względu doskonale sprawdzą się tam, gdzie spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi, czyli w pokoju gościnnym. Niezłym pomysłem jest zastosowanie orzechowej tapety także w przedpokoju. W obu przypadkach pozytywny nastrój oraz estetykę pomieszczeń spotęgują białe meble i jasna podłoga.

Gorzka czekolada. Najciemniejszy odcień kojarzony jest głównie z kawiarniami i restauracjami oraz wernisażami, gdyż z ciemnym brązem idealnie komponują się obrazy i fotografie. Ten rodzaj tapet docenią zatem miłośnicy sztuki i robienia zdjęć. Na gorzkiej czekoladzie dobrze prezentują się zwłaszcza fotografie czarno-białe oraz w sepii. Wszyscy pozostali mogą tak zaaranżować wnętrze gabinetu czy nawet łazienki. Pamiętać należy jedynie o tym, że w przypadku bardzo ciemnego koloru, wnętrze będzie się wydawało mniejsze i przyciemnione. Aby uniknąć tego wrażenia, można położyć tapetę tylko na jednej ze ścian.