Można powiedzieć, że aranżacja wnętrz za pomocą beżowych tapet to klasyka. Tak, jak kiedyś beż był traktowy na równi z bielą jako podstawa projektu, tak jest i dziś. I nie przez przypadek mówimy o podstawie, ponieważ w oparciu o nią poprzez dodanie mebli i dekoracji możemy stworzyć taki obraz pomieszczenia, jaki chcemy.

Warto też wspomnieć o ładunku psycho-emocjonalnym tego koloru. Beż potrafi być neutralny, ani pobudzający, ani tłumiący i raczej wywołuje uczucie spokoju i wyciszenia. Wynika to być może z bliskości tego koloru do naturalnych materiałów, takich jak piasek, drewno, sucha trawa itp. W pokoju z umieszczoną beżową tapetą odpoczynek będzie kompletny.

Zalety aranżacji wybranych pomieszczeń za pomocą beżowych tapet

 Ponieważ beż jest kojący i uspokajający, doskonale nadaje się do aranżacji sypialni. Do tego pomieszczenia pasują tapety beżowe w ciepłych kolorach lub ich połączenie, pszeniczny, karmelowy, kremowy lub piaskowy. Chłodniejsze opcje beżowych tapet byłyby preferowane dla przestronnego pokoju po słonecznej stronie domu. Dodatkowo najlepiej trzymać się tapet beżowych w jasnych kolorach, dzięki czemu pomieszczenie optycznie się powiększy.

Jasnobeżowe tapety również doskonale nadają się do salonu. Tutaj, w przeciwieństwie do sypialni, dużo czasu spędzamy wieczorami i w weekendy. A zatem neutralność i spokój beżowych tapet w tym przypadku będą bardzo odpowiednie. Salon nie jest jednak sypialnią i dlatego jego wnętrze warto trochę ożywić za pomocą wykończeń i dodatków. W tego rodzaju aranżacji do beżowych tapet można dodać niebieski dywan i ciemniejszą podłogę z naturalnego drewna. W przestronnych pomieszczeniach, takich jak salon z powodzeniem można użyć beżowe tapety z kwiatowym wzorem, geometrycznymi wzorami lub zwykłym „paskiem”, który wizualnie zwiększy sufity. Aby podkreślić ścianę z telewizorem, polecamy pomalować resztę ścian na biało – na takim tle nawet tapety beżowe będą zauważalne.

W jadalni i kuchni papierowe odmiany tapet beżowych są bardzo niepraktycznym rozwiązaniem, ponieważ pochłaniają zapachy i nie można ich wyczyścić. Lepiej pozostać na winylowych lub zmywalnych typach beżowych tapet, wybierając tylko produkty wysokiej jakości. Warto zwrócić uwagę na odcień beżu i na jego opcje związane z jedzeniem. Na przykład cappuccino, orzechy, karmel pobudzają apetyt, a także poprawiają nastrój. Należy podkreślić, że tapety beżowe bardzo dobrze sprawdzają się przy aranżacji pomieszczeń w stylu skandynawskim. Chociaż w tym stylu preferowany jest kolor biały, to zastosowanie beżowych tapet pozwoli na przełamanie monotonii i stworzenie oryginalnego wystroju skandynawskiego wnętrza.