Kiedy za oknem szaro i zimno, zdecydowana większość z nas chciałaby przemycić do swojego domu lub mieszkania nieco ciepła. Na szczęście, jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy zdecydować się na któryś z pięciu kolorów scharakteryzowanych poniżej. Dzięki temu, nawet najbardziej ponury listopadowy dzień nie będzie nam straszny.

Dlaczego warto postawić na ciepłe barwy?

Idealnym pomysłem na ponurą jesień będzie otaczanie się dodatkami w ciepłych odcieniach. Nasz mózg wyjątkowo korzystnie zareaguje na odcienie żółci, pomarańczy czy czerwieni. Warto zatroszczyć się także o przyjemne faktury. Miły w dotyku, przyjemny koc w kolorze burgundu poprawi nam nastrój w deszczowy, listopadowy dzień. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, otulić się nim i zapalić ulubioną świeczkę, aby poczuć komfort. 

Odcienie pomarańczy 

Kolor pomarańczowy dodaje energii i witalności. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby mieć więcej motywacji do działania jesienią, warto zdecydować się na dodatki w odcieniach pomarańczy. Sprawią one, że zdecydowanie chętniej będziemy wykonywać codzienne obowiązki domowe i zawodowe. 

A może żółć?

Żółty kolor kojarzony jest ze słońcem, którego tak bardzo brakuje nam w miesiącach jesiennych. Nic więc dziwnego w tym, że dodatki w odcieniach żółci poprawiają nam nastrój. Warto zatem rozważyć kupno żółtych poduszek do salonu, jak również obrusa w tym odcieniu. 

Postaw na czerwień!

Energetyzująca czerwień, kojarzona z ogniem, może być idealnym wyborem na jesień. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nadmiar czerwonych dodatków może być nieco przytłaczający. Umiar jest więc jak najbardziej wskazany. Tekstylia w tym odcieniu będą doskonałym wyborem do salonu, ale niekoniecznie sprawdzą się w sypialni. Tam potrzebujemy przede wszystkim spokoju i ukojenia. 

Odcienie brązu

Brąz to kolor ziemi. Jesienią warto otaczać się przede wszystkim ciepłymi jego odcieniami. Powinny przywodzić nam one na myśl rozgrzaną słońcem, letnią glebę. Brązowe dodatki sprawdzą się zarówno w jadalni, w kuchni, jak i w salonie. Swoim ciepłem otuli nas również łazienka urządzona w odcieniach brązu. 

Róż idealny na jesień

Na jesień idealne wydają się być również odcienie różu. Kolor ten niejedno ma imię. Można przecież postawić na wyrazistą fuksję, jak również na róż przywodzący na myśl pudrowe, pastelowe cukierki. Wyraziste różowe dodatki dodadzą nam energii, a pastelowe, uspokoją nas. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z tym kolorem. W przeciwnym bowiem razie, pomieszczenie będzie przypominać pokój dziecinny.