W jakich stylach najlepiej zdadzą egzamin lamele ścienne?

Tapety lamele. Drewno zaliczane jest do ponadczasowych materiałów. Jest to bowiem naturalny surowiec cechujący się wyjątkową fakturą, która idealnie wpisuje się we wnętrza utrzymywane w różnych stylach. Można zaobserwować, że z roku na rok lamele cieszą się coraz większym zainteresowaniem w przypadku aranżacji w stylu loft. Ponadto industrialne klimaty stanowią doskonałe tło dla pionowych listew dekoracyjnych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że lamele mogą ożywić styl boho czy rustykalny oraz wprowadzić do określonego pomieszczenia więcej dynamiki. Należy zaznaczyć, że nie tylko przełamują sielankowy charakter, ale również mogę doprawić nutką nowoczesności. Godny uwagi jest fakt, że proste formy mogą zdać egzamin także we wnętrzach vintage lub retro. 

Dlaczego warto zdecydować się na lamele na ścianie?

Lamele na ścianie są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na odświeżenie wystroju pomieszczenia, a także nadanie mu zupełnie innego wyrazu. Użytkownik musi jednak wiedzieć, w jaki sposób zostaną one zamontowane na ścianie. Warto wiedzieć, że świetną praktyką stosowaną przez projektantów wnętrz jest pokrycie całej ściany drewnianymi lamelami. Rekomendowane jest jednak ograniczenie się tylko do jednej ściany z lameli. Można mieć całkowitą pewność, że będzie ona się doskonale prezentowała w salonie. 

Lamele na suficie

Należy mieć świadomość, że lamele na suficie prezentują się tak samo efektownie, jak na ścianie. Wspomniane rozwiązanie może wydawać się zaskakujące dla znacznej większości osób. Jego nietuzinkowość powoduje jednak, że z roku na rok ma coraz większą liczbę zwolenników. Godny uwagi jest jednak fakt, ze lamele na suficie nie zdadzą egzaminu w każdym wnętrzu. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że maksimum swojego potencjału będą wykazywały w wysokich pomieszczeniach. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że przeważnie goszczą w salonach, korytarzach czy przestrzeni nad schodami. Mogą dzięki temu stanowić pewnego rodzaju przedłużenie ozdoby ściennej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to również doskonały sposób na to, by optycznie powiększyć określone pomieszczenia.