Poniżej przedstawiam charakterystykę obu wykończeń:

Matowe fronty kuchenne:

  • Matowe fronty są bardzo modne w ostatnim czasie i idealnie nadają się do minimalistycznych kuchni, w których dominują jasne kolory.
  • Charakteryzują się jednolitym kolorem i matową powierzchnią, co nadaje kuchni przytulny i elegancki wygląd.
  • Matowe fronty są mniej podatne na zarysowania, odciski palców i zanieczyszczenia, co sprawia, że są bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu.
  • Do czyszczenia matowych frontów zaleca się używać delikatnych detergentów i miękkiej ściereczki, aby nie uszkodzić powierzchni.

Błyszczące fronty kuchenne:

  • Błyszczące fronty są bardzo eleganckie i nadają kuchni nowoczesny wygląd.
  • Charakteryzują się gładką i błyszczącą powierzchnią, która odbija światło, co powoduje, że kuchnia wydaje się większa i jaśniejsza.
  • Błyszczące fronty są bardziej podatne na zarysowania, odciski palców i zanieczyszczenia, co wymaga częstszego czyszczenia.
  • Do czyszczenia błyszczących frontów zaleca się używać delikatnych detergentów i miękkiej ściereczki, a także unikać ściernych gąbek i szorstkich detergentów.

Wybór między matowymi a błyszczącymi frontami kuchennymi zależy od preferencji estetycznych oraz funkcjonalności. Matowe fronty są bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale błyszczące fronty nadają kuchni elegancki i nowoczesny wygląd. Ważne jest również dopasowanie koloru i stylu frontów do reszty kuchni, aby stworzyć spójną aranżację.

Ile kosztują błyszczące i matowe fronty kuchenne?

Ceny matowych i błyszczących frontów kuchennych różnią się w zależności od materiału i producenta. Przykładowo, matowe fronty z laminatu są zwykle tańsze niż błyszczące fronty z wysokiej jakości lakieru. Ceny mogą również zmieniać się w zależności od regionu i sklepu, w którym dokonuje się zakupu.

Przykładowo, w Polsce ceny matowych frontów kuchennych z laminatu zaczynają się od około 80 zł za metr kwadratowy, podczas gdy ceny błyszczących frontów z wysokiej jakości lakieru mogą przekroczyć 300 zł za metr kwadratowy. Warto jednak zauważyć, że ceny te są jedynie orientacyjne i zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj materiału, wielkość zamówienia oraz wybrany producent.

Przed zakupem warto zawsze zrobić research i porównać ceny oferowane przez różnych producentów oraz sklepy meblowe, aby wybrać najlepszą ofertę pod względem ceny i jakości.