Branża developerska oferuje klientom mieszkania o różnym metrażu. To jednak nie kawalerki o powierzchni 25 metrów kwadratowych, ani 80 metrowe, przestronne apartamenty mają największe powodzenie. Jakie mieszkania są najczęściej wybierane? Co przemawia za tym, a nie innym wyborem? Specjalista z branży uchylił rąbka tajemnicy.

Jaki jest najbardziej komfortowy metraż?

Do najczęściej wybieranych metraży należy 50 metrów kwadratowych. Taka przestrzeń pozwala na atrakcyjne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Doskonale się w niej odnajdą zarówno osoby samotne, jak i pary czy rodziny z dziećmi. Dzięki dobraniu odpowiednich dodatków, zgodnych w ulubionym stylem aranżacyjnym, mieszkanie może się przemienić w przytulne gniazdko, które zapewni odpoczynek po trudach dnia.

50 metrów kwadratowych zapewnia swobodę i komfort. Mieszkanie o takiej powierzchni jest prawdziwym hitem na rynku deweloperskim. To najbardziej wygodny i optymalny metraż, który stwarza spore możliwości aranżacyjne.

50-metrowe mieszkanie – jak je urządzić?

Urządzanie 50-metrowego mieszkania może być przygodą i prawdziwą przyjemnością. Taka przestrzeń daje zdecydowanie więcej możliwości, niż mała kawalerka. Pamiętajmy jednak, że to nie wielki penthous ani apartament, więc nie można sobie pozwolić na duże szaleństwa.

Salon

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. Musi zatem prezentować się estetycznie i ze smakiem. Z tego względu, że wiele osób pracuje zdalnie, powinien być także funkcjonalnie i komfortowo urządzony. Dobrym pomysłem są takie rozwiązania jak np.:

  • jasne meble i dodatki – optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej przyjaznego klimatu,
  • meble o zaokrąglonych kształtach – dodają wnętrzu przytulności,
  • ażurowe regały, cienkie ścianki, przepierzenia – oddzielają przestrzeń do pracy od części wypoczynkowej.

Kuchnia

W kuchni warto zastosować praktyczne rozwiązania. W nowoczesnym budownictwie jest ona zazwyczaj połączona z salonem, co optycznie powiększa wnętrze. Dobrym pomysłem jest zamontowanie nowoczesnej wyspy kuchennej, która oddzieli strefę kuchenną od dziennej. Do urządzenia kuchni warto wybrać naturalne materiały, takie jak drewno egzotyczne czy granit.

Sypialnia

W sypialni ogromną rolę odgrywa obszerne i wygodne łóżko. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę o wybór materaca, który zadba o zdrowy kręgosłup. Do bardzo popularnych należą niskie, drewniane lub tapicerowane ramy łóżek. Bardzo ważnym elementem jest zagłówek, który może przybrać różne kształty i kolory.

Łazienka

Łazienka musi być funkcjonalna i wygodna. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie naturalnych materiałów, tropikalnych, kwiatowych wzorów czy eleganckich, złotych baterii.

Pięćdziesiąt metrów można urządzić bardzo atrakcyjnie. Taka powierzchnia daje bowiem spore pole do popisu kreatywności.