Kabiny Prysznicowe:

Kabiny prysznicowe są najpopularniejszym wyborem, głównie z powodu swojej wszechstronności i wygody. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dopasowanie do niemal każdej łazienki. Posiadają zamkniętą konstrukcję, która zapewnia szczelność i zabezpiecza resztę łazienki przed zalaniem. Niektóre z nich mają wbudowane siedziska, hydromasaż, a nawet radio. Wadą może być natomiast konieczność regularnego czyszczenia drzwi i ścianek prysznicowych.

Prysznice Walk-in:

Prysznice walk-in, znane również jako prysznice bezprogowe, to coraz bardziej popularny trend w nowoczesnych łazienkach. Ich otwarty design i minimalizm przyciągają miłośników elegancji i prostoty. Walk-in oferuje łatwy dostęp, co jest korzystne dla osób starszych czy z problemami z poruszaniem się. Otwarty projekt prysznica może jednak prowadzić do większego rozprysku wody w łazience, co wymaga odpowiedniej izolacji i odprowadzenia wody.

Prysznice Na Poddaszu:

Prysznice na poddaszu to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykorzystać skośne ściany w swojej łazience. Specjalne kształty i rozmiary kabiny prysznicowej pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a dodatkowo zapewniają komfort użytkowania.

Podsumowanie:

Wybór między kabiną prysznicową a prysznicem walk-in zależy w dużej mierze od Twoich preferencji i wymagań. Kabiny prysznicowe są bardziej funkcjonalne i uniwersalne, ale wymagają regularnego czyszczenia. Prysznice walk-in oferują luksusowy, otwarty design, ale mogą wymagać więcej pracy przy projektowaniu i instalacji, aby zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody.

Pamiętaj również o wielkości i kształcie Twojej łazienki. Czy jest na tyle duża, aby pomieścić prysznic walk-in? Czy skośne ściany na poddaszu wymagają specjalnego projektu prysznica?