Neuroarchitektura zajmje się projektowaniem wnętrz w taki sposób, by korzystnie wpływały na ludzki organizm. Określa jak powinny być ustawione ściany, ścianki działowe, drzwi, okna oraz meble. Najlepiej, jeśli meble nie blokują światła, ponieważ to źle wpływa na organizm. Najlepiej jak stoją z boku od okien. Meble też musza tworzyć pewien ład, a nie stać chaotycznie i bezładnie. Izolacja akustyczna we wnętrzu też się sprawdza.

Grube tkaniny, zasłony, parawany pozwalają wyciszyć mieszkanie. Panele akustyczne też się doskonale sprawdzają. Obrazy na ścianach również izolują hałas dobiegający z zewnątrz. 

Ciepło czy chłodniej?

W mieszkaniu nie powinno być za gorąco. Optymalna jest temperatura wynosząca 20-21 stopni Celsjusza. Starsze osoby potrzebują nieco większego ciepła. Młodsze mogą mieć nieco więcej chłodu. W łazience może być cieplej – około 23-24 stopni Celsjusza. 

Bezpiecznie i miło

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne – ładna aranżacja daje poczucie bezpieczeństwa i wpływa na redukowanie stresu. W domu można naprawdę miło odpocząć i poczuć się doskonale. Najlepiej jest zadbać o siebie, własne bezpieczeństwo i poczucie, że jest nam naprawdę doskonale w takim miejscu. 

Gdzie się relaksować?

Sypialnia, salon lub łazienka – takie są popularne miejsca relaks. Każdy ma swoje ulubione i to jest dla niego najważniejsze i najcenniejsze. Wystarczy postawić wygodny fotel z oparciem, zaaranżować miejsce pastelowo, w spokojnej tonacji, aby poczuć się doskonale. Chaos nie sprzyja odpoczynkowi, ale porządek, ładne kolory i przyjemne zapachy są jak najbardziej odpowiednie i dobrze wpływają na każdego człowieka. 

Miękki i wygodny materac, fotel z oparciem (krzesła z pełnym oparciem wzbudzają większe poczucie bezpieczeństwa), stonowane kolory, przyjemne zapachy (aromaterapia!) – możliwości kreowania takich przestrzeni jest mnóstwo. Miękkie dywany i narzuty doskonale się sprawdzają.

Kolory ścian i mebli mają znaczenie

Najlepiej jeśli są jasne i przyjemne – beże, żółcie i pomarańcze są dobre, ponieważ wyzwalają w człowieku odpowiednią energię i poprawiają humor. Chłodne barwy, czyli beże i szarości są także pożądane. 

Rośliny doniczkowe są ważne, dodają elegancji, a poza tym działają uspokajająco. Co najmniej 2-3 rośliny w salonie są nieodzowne. Najlepiej, jeśli jedna roślina jest lokowana co 10 metrów kwadratowych. Na odstresowanie najlepiej wpływają fiołek afrykański, jaśmin lekarski, begonia, pelargonia, drzewka pomarańczowe i cytrynowe.