Brąz – kolor, który do pewnego czasu uważany był za passe, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Architekci pomijali go, proponując inne alternatywy podczas projektowania. Czasy się zmieniły. Obecnie kolor brązowy chętnie wykorzystywany jest w domowych wnętrzach.

Stonowana elegancja

Odcień brązowy to ogromny potencjał, który kojarzyć może się z elegancją. Pewnie wiele osób zacznie teraz z niedowierzaniem kręcić głowami, ale tak faktycznie jest. Zaraz oprócz czerni, złota, srebra, można postawić na brąz, oferujący różne możliwości aranżacyjne w domach i w pomieszczeniach biurowych.

Warto pomyśleć o tym kolorze jako o bazie dla innych kolorów, tych bardziej wyrazistych. Jego zdecydowaną zaletą jest to, że nie jest on w stanie tak mocno przytłoczyć sobą wnętrza. Ważne jest również to, że pozwala on na to, aby połączyć go z innymi opcjami kolorystycznymi, jak chociażby biel, czy też zieleń, pomarańczowy, czerń.

Ciekawe kontrasty

Przez długi czas na topie były biało-czarne kontrasty. Stosowało się je w wielu miejscach. Dzisiaj jednak uważa się je za przeżytek. Za to kontrastowe połączenie brązu z pomarańczowym, będzie prezentować się w sposób niezwykle ciekawy. Podobnie jest jeżeli chodzi o zestawienie z zielenią. Można być pewnym tego, że takie połączenia na pewno będą przyciągać oczy wielu osób.

Kojące działanie natury

Brąz to kolor, który przywodzi na myśl naturę w czystej postaci, np. las pełen iglaków. To właśnie dlatego coraz częściej można spotkać się z taką propozycją aktualnie. Wiele osób stawia na obecność naturalnych elementów w swoich domach, które będą miały na nich działanie kojące i odprężające. Samo naturalne drewno jest jednak drogie. Można jednak ze spokojem wybrać alternatywę w postaci brązowego koloru obecnego na ścianach.

Różne oblicza koloru brązowego

Śmiało można posunąć się do stwierdzenia, że brąz to kolor, który ma różne oblicza. Począwszy od jasnego odcieniu, po ten mroczny, ciemny. W każdym z tych przypadków jest niezwykle piękny. Można pomyśleć o tym, aby ściany w takim kolorze wykonać w sypialni, a także w pokoju dziennym. Często bywa tak, że młodzież chętnie decyduje się na aranżację swojego pokoju w ciemnych kolorach. Zamiast czerni, można podsunąć brąz. Nieco jaśniejszy, nada pokojowi przytulniejszy charakter.

Brąz można łączyć także z piaskowymi odcieniami a także z kamienną szarością. Do tego można dołożyć błękit i czerwień. Każda z osób patrząca w kierunku koloru brązowego, na pewno będzie w stanie wybrać dla siebie odpowiednią propozycję.