Obecnie możemy zauważyć modę na przytulne wnętrza. Sprawiają one, że milej spędza się czas w swoim mieszkaniu i zachwycają wspaniałym stylem. Zapoznaj się z rodzajami podłóg, które stworzą ciepłą atmosferę w Twoim pomieszczeniu.

Deski warstwowe 

Najczęściej na rynku są dostępne podłogi dwuwarstwowe lub trzywarstwowe. Są to tzw. panele drewniane. To doskonała opcja dla osób, które cenią sobie życie zgodne z naturą. Po samej nazwie można stwierdzić, że tego rodzaju panele mają warstwową strukturę. Ich największą zaletą jest niezwykła odporność na odkształcenia się drewna. W przypadku zainstalowania pod posadzką ogrzewania podłogowego warto jest deski przykleić za pomocą kleju do podłoża. Z kolei pod podłogą pływającą fachowcy radzą zastosowanie podkładu odpowiedniego do potrzeb np. głuszącego, wyrównującego lub ogrzewającego. Najprzytulniejszy efekt zapewnia wzór w jodełkę, który dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń.

Panele laminowane

Panele laminowane ze zdwojoną siłą powróciły do łask klientów. Cenią sobie oni je za ich wysoką jakość oraz przepiękne walory estetyczne. Dodatkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Laminowane panele można z łatwością układać na posadzce z ogrzewaniem podłogowym. W nowoczesnych mieszkaniach możemy najczęściej spotkać panele o klasach: AC3, AC4, AC5, a czasami nawet AC6. Montaż paneli odbywa się za pomocą łączenia ich na klik, bez konieczności klejenia podłoża. Przy kosztach wykładziny laminowanej należy brać także pod uwagę cenę podkładu. Pomaga on ją odpowiednio ustabilizować, wygłuszyć kroki lub uderzenia. Najczęściej podkład ten występuje w postaci pianki.

Okładziny z winylu

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną uzyskać pełną ciepła przestrzeń, są okładziny z winylu. Materiał ten jest bardzo wytrzymały oraz funkcjonalny. Przede wszystkim jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, różnego rodzaju zarysowania lub ciężkie uderzenia. Możemy wyróżnić trzy główne typy: płytki, panele oraz wykładziny z rolek. Jednak warto pamiętać, że przy zakładaniu okładziny ważny jest profesjonalizm. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będzie powołać się na ekipę fachowców w tej branży. Winyl jest wodoodporny, dzięki czemu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Mimo to trzeba zwrócić uwagę czy spodnie warstwy posadzki także są wodoodporne.

Postaw na ciepłą oraz przytulną przestrzeń, do której z przyjemnością będziesz wracać po pracy. Dodatkowo Twoje mieszkanie będzie bardzo stylowe i przyciągnie uwagę niejednego gościa. Zadbaj o swój własny komfort!