Istnieje kilka sposobów na to, jak to zrobić:

Woda z mydłem – Wystarczy użyć zwykłej wody z mydłem do czyszczenia kafelków. Do mycia można użyć miękkiej szmatki lub gąbki. Należy unikać używania twardych szczotek lub gąbek, które mogą uszkodzić powierzchnię kafelków.

Domowe środki czyszczące – Do mycia kafelków można również użyć domowych środków czyszczących, takich jak ocet, soda oczyszczona lub cytryna. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych produktów mogą uszkodzić niektóre rodzaje kafelków, dlatego przed użyciem zawsze warto sprawdzić, czy środek czyszczący jest bezpieczny dla danego rodzaju kafelków.

Środki czyszczące dostępne w sklepach – W sklepach budowlanych i spożywczych dostępne są specjalne środki czyszczące przeznaczone do mycia kafelków w łazience. Należy wybierać środki dopasowane do rodzaju kafelków i upewnić się, że są bezpieczne dla powierzchni, które chcemy czyścić.

Nie zaleca się stosowania zbyt dużej ilości wody podczas mycia kafelków, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia fug, które łączą poszczególne płytki. Warto również pamiętać, że kafelki powinny być czyszczone regularnie, aby uniknąć gromadzenia się kamienia i plam.

Jak wyczyścić fugi?

Fugi między kafelkami w łazience lub kuchni są miejscem, w którym często gromadzą się zabrudzenia, plamy i grzyb. Istnieją jednak sposoby, aby je wyczyścić i przywrócić im ładny wygląd. Oto kilka sposobów na czyszczenie fug:

  • Woda z mydłem – Wystarczy przygotować roztwór wody z mydłem, a następnie użyć miękkiej szczoteczki lub gąbki, aby delikatnie przetrzeć fugi.
  • Ocet – Roztwór wody i octu może być również skutecznym sposobem na czyszczenie fug. Należy wymieszać wodę i ocet w równych proporcjach, a następnie przy użyciu szczotki lub gąbki przetrzeć fugi.
  • Soda oczyszczona – Soda oczyszczona może być również skutecznym środkiem do czyszczenia fug. Należy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą, aby utworzyć pastę, a następnie przy użyciu szczotki lub gąbki przetrzeć fugi.
  • Specjalne środki czyszczące – W sklepach budowlanych i spożywczych dostępne są również specjalne środki czyszczące przeznaczone do czyszczenia fug w łazience i kuchni. Należy wybierać środki dopasowane do rodzaju fug i upewnić się, że są bezpieczne dla powierzchni, które chcemy czyścić.

Niezależnie od metody czyszczenia, po przetarciu fug warto zawsze dokładnie je osuszyć, aby uniknąć powstawania grzyba i pleśni.