STEGU Impregnat Żywy Kolor do Kamienia 2L

STEGU Impregnat Żywy Kolor do Kamienia 2L

11-STEGU-ZYW-KOL-2L


Na Magazynie: 23 sztuki

37,99 zł

37,99 zł za szt

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły

Żywy Kolor do Kamienia jest białym wodorozcieńczalnym impregnatem na bazie sylikonów do powierzchniowej hydrofobizacji wewnątrz i na zewnątrz budynków.

STOSOWANIE: Żywy Kolor do Kamienia jest przeznaczony do impregnacji gipsowych i betonowych płytek STEGU, jak również piaskowca, klinkieru i dachówek. Przed przystąpieniem do prac suchą powierzchnię oczyścić z kurzu, brudu, oleju i smaru, itp. Powierzchnie, które nie będą impregnowane np. szyby, części metalowe, drewniane, kamień polerowany itp. należy starannie zabezpieczyć. Przed użyciem impregnat należy wymieszać. Płytki STEGU impregnować razem ze spoiną co najmniej po 7 dniach po zakończeniu prac. Impregnować przy suchej niedeszczowej pogodzie i temperaturze od +5 do +25° C.

NAKŁADANIE: Płytki gipsowe STEGU nanosić jednorazowo metodą natryskową. Płytki betonowe i pozostałe nanosić pędzlem lub metodą natryskową. Impregnat musi być nakładany równomiernie. Przy mocno chłonnych powierzchniach betonowych nakładać dwukrotnie sposobem mokre na mokre (warstwę dodatkową nakładać w zależności od chłonności, temperatury otoczenia i powierzchni nie później niż po 20 minutach). Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.

WYDAJNOŚĆ: 8-10 m2 z opakowania przy jednokrotnej impregnacji. Zużycie środka zależy od chłonności impregnowanego materiału i techniki nanoszenia.

STEGU Impregnat Żywy jest białym impregnatem który należy poprzednio rozcieńczyć z wodą. Jest to impregnat na bazie silikonów, który można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Żywy kolor do Kamienia jest przeznaczony jedynie do impregnowania betonowych oraz gipsowych płytek STEGU a także można go stosować do piaskowca, dachówek i klinkieru. Produkt nakładamy jedynie przy suchej i niedeszczowej pogodzie. Aby poprawnie zastosować impregnat, wcześniej należy dokładnie wyczyścić powierzchnie z zabrudzeń np.kurzu, oleju bądź smaru i osuszyć docelowe miejsce impregnacji. Powierzchnie, które nie będą impregnowane należy dokładnie zabezpieczyć. Są to między innymi takie miejsca jak: szyby, kamienie polerowane i metalowe elementy. Dodatkową warstwę impregnatu, w zależności od chłonności i temperatury otoczenia, należy nałożyć nie szybciej niż 20 minut od wyschnięcia pierwszej. Powierzchnia powinna być nasycona dobrze rozprowadzonym produktem. Przy jednokrotnej impregnacji, wydajność takiego opakowania to około 8-10m2. Zużycie uzależnione jest od chłonności impregnowanego materiału oraz temperatury panującej w pomieszczeniu. Impregnat należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 5 stopni Celsiusza do maksymalnie 30 stopni Celsiusza. Produktu nie należy przelewać do innych pojemników i opakowań a także zabronione jest długotrwałe przechowywanie w nich impregnatu. Okres przydatności impregnatu jaki przewiduje producent to 12 miesięcy od otwarcia opakowania. Zaleca się przetestowanie produktu na niezamontowanej płytce aby sprawdzić akceptowalność zmiany koloru.

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Promocje

Dostawcy

Brak dostawców

Tagi

Ostatnio przeglądane