TAPETY DO ŁAZIENKI 

TAPETY DO ŁAZIENKI

Tapety łazienkowe - aranżacja łazienki

Łazienka jest miejscem, gdzie możemy odnaleźć odrobinę spokoju po całodziennym zabieganym i stresującym dniu, udając się na wymarzoną, relaksującą kąpiel w pianie, z ulubioną muzyką i lampką wina. Dlatego jej wnętrze musi być zaprojektowane tak, aby pozwoliło się oddać tym odprężającym zabiegom. Sposob...

Tapety łazienkowe - aranżacja łazienki

Łazienka jest miejscem, gdzie możemy odnaleźć odrobinę spokoju po całodziennym zabieganym i stresującym dniu, udając się na wymarzoną, relaksującą kąpiel w pianie, z ulubioną muzyką i lampką wina. Dlatego jej wnętrze musi być zaprojektowane tak, aby pozwoliło się oddać tym odprężającym zabiegom. Sposobów na aranżację jest wiele. Od wymagań każdego z nas zależy wybór oświetlenia, armatury, luster, a także dekoracji ścian. W tym celu klasycznie używa się płytek, paneli z pcv lub po prostu maluje się ściany. A może tak wypróbować czegoś nowego i oryginalnego? 

Czy tapeta może sprawdzić się w łazience?

Urządzanie wilgotnych i narażonych na działanie wody pomieszczeń zawsze wymaga specjalistycznego podejścia i użycia profesjonalnych materiałów. Wszyscy doskonale znamy standardowe płytki, ale czy wiemy, że możemy je zastąpić również tapetą? Brzmi dziwnie, ponieważ do tej pory ten sposób aranżacji kojarzony był z dekoracją salonów, pokoi dziecięcych, a nawet kuchni. Okazuje się, że istnieje techniczno-produkcyjne rozwiązanie, które pozwala zastosować go również w łazienkach. Otwiera to nowe i łatwiejsze możliwości reorganizacji wnętrza mieszkalnego. Remont już nie musi kojarzyć się z kuciem i rozbijaniem ścian oraz wszędzie latającym pyłem. Wystarczy po prostu wybrać odpowiedni wzór tapety i przykleić go.

Nowoczesne materiały w aranżacji. Na co się zdecydować?

Wiadomo, że w wilgotnych pomieszczeniach nie zdadzą egzaminu zwykłe, papierowe tapety. Aby były one odporne na działanie pary wodnej, przeciekanie, odklejanie i niszczenie muszą być wytworzone ze specjalnych materiałów. Na rynku dostępne są tapety do łazienki winylowe, które cechują się zmywalnością, odpornością na zabrudzenia, trwałością. Wystarczy zwykła gąbka, aby pozbyć się plam. Ich powierzchnia jest estetycznie gładka i połyskliwa. Dlatego pięknie się prezentuje odbijając światło, dodając przejrzystości i powiększając optycznie przestrzeń. Ich dodatkową zaletą jest możliwość stosowania na nierównej powierzchni. Ich wielowarstwowość oraz użycie pianki winylowej sprawia, że łatwiej można ukryć niedoskonałości, deformacje i ubytki podłoża.

Tapety do łazienki laminowane to również sprytny i małoinwazyjny sposób kreowania przestrzeni. Są one trochę mniej odporne na działanie wody, jak ich winylowy poprzednik, dlatego świetnie się sprawdzą jako ozdoby na powierzchniach znajdujących się bliżej sufitu lub w otoczeniu lustra. Dodatkowo można je zabezpieczyć, pokrywając szklaną powłoką. Dzięki temu nie dociera woda, a powierzchnia jest idealnie gładka i lśniąca. Wygląda elegancko i bogato.

Niestandardowym sposobem aranżacji jest użycie lateksowej tapety do łazienki. Jest ona nie tylko wodoszczelna, ale i oferuje szeroki wachlarz wzorów. Zastosowanie odpowiednich technik drukarskich pozwala uzyskać szczegółowe i wyraziste obrazy prezentowane w formie fototapet. Daje to możliwość dekorowania łazienki zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, na specjalne zamówienie.

Podejmując temat wodoszczelnych materiałów, nie wolno pominąć tapet z włókna szklanego. Tworzywo to jest odporne na wilgoć, otarcia, uszkodzenia i zarysowania. Jest materiałem pochodzenia naturalnego, więc cieszy się dużym uznaniem wśród klientów dbających o ekologię.

Łatwy montaż a imponujący efekt

Użycie tapety do łazienki na pewno jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy dokonać szybkiej, prostej, a jednocześnie stylowej reorganizacji pomieszczenia. Unikamy wtedy kosztownego problemu z czasochłonnym skuwaniem lub przyklejaniem glazury oraz bez specjalnego przygotowania możemy odświeżyć przestrzeń.

Wybór wzorów i modeli jest nieograniczony. Daje totalną wolność i swobodę w projektowaniu łazienki. Dla każdego znajdzie się coś, co spełni jego oczekiwania. Można zdecydować się na widoczki krajobrazowe, na motywy zwierzęce, roślinne, wielokulturowe symbole, a nawet własne fotografie. Personalne akcenty sprawiają, że łazienka staje się naszym intymnym światem, kryjówką przed zgiełkiem i szumem, miejscem, w którym czujemy się komfortowo i swobodnie.


więcej

TAPETY DO ŁAZIENKI 

na stronie
Wyświetlanie 1 - 24 z 32 elementów
Wyświetlanie 1 - 24 z 32 elementów