Szczypce, Kombinerki, Obcęgi 

Szczypce, Kombinerki, Obcęgi

Szczypce, Kombinerki, Obcęgi

Szczypce to wielofunkcyjne narzędzie ręczne z przeciwstawnymi szczękami do chwytania, zginania i cięcia. Dwie metalowe kończyny krzyżowe zapewniają mocną dźwignię do zwielokrotnienia siły ręki użytkownika. Szczypce są istotną częścią każdej skrzynki narzędziowej, ponieważ mają wiele zastosowań w domu. Chociaż zazwycz...

Szczypce, Kombinerki, Obcęgi

Szczypce to wielofunkcyjne narzędzie ręczne z przeciwstawnymi szczękami do chwytania, zginania i cięcia. Dwie metalowe kończyny krzyżowe zapewniają mocną dźwignię do zwielokrotnienia siły ręki użytkownika. Szczypce są istotną częścią każdej skrzynki narzędziowej, ponieważ mają wiele zastosowań w domu. Chociaż zazwyczaj można sobie poradzić z uniwersalnymi szczypcami, istnieją inne odmiany narzędzia, które zaspokajają określone zadanie. Wybór odpowiednich szczypiec do właściwej pracy poprawi wydajność i bezpieczeństwo. Podstawowym zastosowaniem szczypiec jest chwytanie. Możesz wykorzystać je do pracy przy luzowaniu lub dokręcaniu, trzymaniu przedmiotów w celu stabilizacji lub usuwaniu szpilek, gwoździ lub innych elementów złącznych. Standardowe szczypce użytkowe, formalnie nazywane szczypcami do połączeń poślizgowych, mają stosunkowo płaskie szczęki z zębami do chwytania małych przedmiotów, a także okrągły, zębaty otwór do chwytania większych przedmiotów, takich jak i nakrętki. Wiele z nich ma również małą sekcję nożycową do cięcia drutu.  

O tym trzeba pamiętać!

Szczypce mogą być również używane do gięcia lub prostowania. Krzyżowe szelki szczypiec pozwalają na uzyskanie doskonałej mocy momentu obrotowego do zginania i skręcania obiektów, takich jak blachy, gwoździe i druty. Wszystkie szczypce mogą pomóc w gięciu, więc rodzaj, który wybierzesz, będzie zależał w dużej mierze od konkretnego obiektu, który musisz zgiąć. Szczypce z długim nosem lub igłą pomagają chwytać małe przedmioty, które mogą być trudno dostępne. Niektóre szczypce są również w stanie ciąć drut i gwoździe. Szczypce do cięcia ukośnego i bocznego, powszechnie nazywane przecinarkami do drutu, są przeznaczone przede wszystkim do przycinania i odcinania drutów. W większości przypadków ich struktura szczęk sprawia, że przecinarki do drutu są mniej odpowiednie do chwytania dużych przedmiotów, takich jak. Ponieważ jednak są skuteczne w chwytaniu i usuwaniu paznokci, nadal są uważane za szczypce. 

więcej

Szczypce, Kombinerki, Obcęgi 

Wyświetlanie 1 - 15 z 15 elementów
Wyświetlanie 1 - 15 z 15 elementów