TAPETY NA FLIZELINIE 

TAPETY NA FLIZELINIE

Tapety flizelinowe to wytrzymałe i proste w montażu produkty. Umożliwiają łatwą i szybką odmianę wnętrza, dostosowując się do każdej aranżacji. Dzięki tapecie ściany nabierają zupełnie nowego wyrazu. Mogą być charakterystycznym elementem przestrzeni urządzonej w klasycznym stylu lub wnosić dynamikę do wnętrz nowoczesnych. Jasne barwy optycznie p...

Tapety flizelinowe to wytrzymałe i proste w montażu produkty. Umożliwiają łatwą i szybką odmianę wnętrza, dostosowując się do każdej aranżacji. Dzięki tapecie ściany nabierają zupełnie nowego wyrazu. Mogą być charakterystycznym elementem przestrzeni urządzonej w klasycznym stylu lub wnosić dynamikę do wnętrz nowoczesnych. Jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, a ciemne kolory wprowadzają przytulną atmosferę.

Tapety flizelinowe - czym się charakteryzują?

Tapety flizelinowe są bardzo chętnie stosowane, ich wewnętrzną warstwę stanowi włóknina poliestrowa, natomiast zewnętrzną warstwą jest winyl, może być on twardy albo spieniony. Winyl twardy może być stosowany w łazience i kuchni, jest odporny na działanie czynników mechanicznych i można go czyścić, używając twardej szczotki do szorowania. Z kolei winyl spieniony ma taką strukturę, która może wyrównywać nierówności na ścianach. Jest również podatny na czyszczenie wilgotną gąbką. Flizelina to włóknina, która powstała przez sklejenie albo termiczne połączenie włókien syntetycznych, jest ona stosowana do usztywniania różnych wyrobów odzieżowych. Tapety flizelinowe powstały w wyniku zapotrzebowania na mocniejsze i bardziej elastyczne tapety niż papierowe. Dzięki spodniej warstwie tapety flizelinowe są wytrzymałe, nie marszczą się i nie ulegają tak łatwo uszkodzeniom.

Zalety tapet flizelinowych

Tapety flizelinowe są proste w montażu, nie wymagają pokrywania klejem, jest on nałożony wyłącznie na ścianę. Dzięki temu prace związane z położeniem tapet we wnętrzach przebiegają dużo szybciej. Wykazują się odpornością na przypadkowe uszkodzenia w trakcie montażu. Nie nasiąkają klejem, są elastyczne, dzięki temu nie kurczą się po wyschnięciu kleju, co w zupełności niweluje tworzenie się szczelin między paskami tapety. Nawet kiedy fragment tapety zostanie nieodpowiednio przyklejony, można go swobodnie odkleić i dopasować od początku. To ogromne ułatwienie dla osób, które nie mają doświadczenia w tej kwestii. Tapety flizelinowe mogą położyć osoby, które z remontami nie mają nic wspólnego.

Tapety flizelinowe są dobrym rozwiązaniem na nierówne powierzchnie, mogą pokryć nawet popękane ściany z niewielkimi szczelinami. Sprawdzają się również w mieszkaniach alergików, jeśli ich zewnętrzna warstwa jest papierowa, umożliwiają ścianie oddychanie. Mają dobre właściwości akustyczne, w dużym stopniu tłumią hałasy, dzięki czemu są powszechnie stosowane w mieszkaniach w blokach. Flizelinowy podkład sprzyja również izolacji cieplnej, chłód nie przenika do wnętrza i równocześnie nie następuje odpływ ciepła. Ich dużą zaletą jest to, że można je usuwać na sucho, nie pozostawiają po sobie żadnych resztek na ścianie.

Flizelinowe tapety są nowoczesnymi produktami, zostały zaprojektowane z dbałością o wszystkie szczegóły, różnorodność deseni i wzorów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Można je położyć samemu, bez konieczności wynajmowania ekipy remontowej. Cały proces jest prosty i umożliwia zupełną przemianę wnętrza.

więcej

TAPETY NA FLIZELINIE 

na stronie
Wyświetlanie 1 - 24 z 226 elementów
Wyświetlanie 1 - 24 z 226 elementów