Wzory Abstrakcyjne 

Wzory Abstrakcyjne

Tapety w szalone wzory

Abstrakcja jako słowo pochodzi od łacińskiego abstractio, czyli „oderwanie”. Tapety z takimi, oderwanymi od rzeczywistości motywani są idealną pożywką dla twórczości młodych ludzi z wyobraźnią. Każde dziecko jest artystą, a dzięki abstrakcyjnym wzorom tapet, możemy jeszcze bardziej stymulować dziecięcą ...

Tapety w szalone wzory

Abstrakcja jako słowo pochodzi od łacińskiego abstractio, czyli „oderwanie”. Tapety z takimi, oderwanymi od rzeczywistości motywani są idealną pożywką dla twórczości młodych ludzi z wyobraźnią. Każde dziecko jest artystą, a dzięki abstrakcyjnym wzorom tapet, możemy jeszcze bardziej stymulować dziecięcą kreatywność. Natomiast wielu dorosłych, którzy mają w sobie "krzykliwego krytyka" obawia się czy ich twórczość jest wystarczająco dobra, bo powoli, jak to mówią:  "wyrastają z dziecinady". Lecz jeśli widzimy coś abstrakcyjnego, co nie naśladuje natury, to możemy odważyć się, by w naszej twórczości nie trzymać się sztywno odwzorowania. Wystarczy tu podać osiągnięcia Picassa, które uwolniły sztukę do ciągłego naśladowania rzeczywistości. Można się zastanawiać na ile kreatywny może być kolejny obraz "Jelenia na rykowisku"? Powinniśmy dać ponieść się wyobraźni w krainę abstrakcji, która już jest nie tylko sztuką. Ciekawie ją określił Bertrand Russel, że "gdy myśli o głębi abstrakcji dzielącej pojęcie dwa jabłka od pojęcia dwa, to odczuwa zwrót głowy".

Tapety abstrakcyjne motywy

Abstrakcja, bardzo mocno wiąże się też matematyką. Tak oto, jeden z najgenialniejszych uczonych Hermann Weyl pisze o decydującym kroku matematycznej abstrakcji: "(...) możemy zapomnieć co oznaczają symbole. Matematyk nie musi być bezczynny i jest wiele operacji, które może wykonać na tych symbolach, nie wiedząc nawet co one oznaczają..." Każdy kto zrozumie na czym polega siła abstrakcyjnej matematyki, będzie urzeczony tym odkryciem. To trochę tak, jakby "zrozumieć zamysł Boga". Dla przykładu jednym z najpiękniejszych obrazów stworzonych przez matematykę są fraktale. Słowo to pochodzi od łacińskiego słowa fractus – złamany, cząstkowy, ułamkowy. Co ciekawe, fraktale mają ułamkowe wymiary. Tak na przykład: jeden wymiar to prosta, dwa wymiary to płaszczyzna, a półtorej wymiaru? - To fraktal!. Potraficie to sobie wyobrazić?! Nie twierdzę, że zrozumiecie Boga, ale od tych abstrakcyjnych tapet, możecie doznać pozytywnego i kreatywnego zawrotu głowy.

więcej

Wzory Abstrakcyjne 

na stronie
Wyświetlanie 1 - 12 z 22 elementów
Wyświetlanie 1 - 12 z 22 elementów