Ornamenty 

Ornamenty

Tapety ornamentowe - czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone.

Tapety z ornamentami bez wątpienia należą do ponadczasowych oraz najlepiej się prezentujących. Wzory je pokrywające (adamaszki, girlandy i arabeski) były znane i stosowane w dekoracjach wnętrz już przed wiekami. Największą popularność zyskały w epoce baroku, stąd nazywane ...

Tapety ornamentowe - czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone.

Tapety z ornamentami bez wątpienia należą do ponadczasowych oraz najlepiej się prezentujących. Wzory je pokrywające (adamaszki, girlandy i arabeski) były znane i stosowane w dekoracjach wnętrz już przed wiekami. Największą popularność zyskały w epoce baroku, stąd nazywane są również tapetami barokowymi. Wystarczy odwiedzić pałac lub zamek z tamtego okresu, by przekonać się o tym na własne oczy. W dawnych czasach, na zdobienie ścian w tak kunsztowne wzory, mogli sobie pozwolić jedynie ludzie absolutnie najbogatsi, dlatego ten rodzaj tapet od zawsze kojarzony jest z wysoką pozycją społeczną, przepychem i luksusem. Dziś, na wytapetowanie mieszkania może pozwolić sobie niemal każdy. Nie zmienia to jednak faktu, że tapety ornamentowe nadal są stosowane w celu nadania wnętrzom swego rodzaju połysku bogactwa i arystokratycznego stylu. Pomaga w tym również odpowiedni dobór kolorów. Najczęściej jest to czerń połączona ze srebrem lub złotem, są jasne szarości, ciepłe beże i kremowa biel. Obecnie, tapety ornamentowe, coraz częściej są nazywane tapetami w stylu glamour. To styl, który rozpropagowały amerykańskie gwiazdy filmowe w czasach Złotej Ery Hollywood. Panowała wówczas moda na ekstrawagancję i umiejętne epatowanie przepychem. Jeśli zatem należysz do osób ceniących prestiż i subtelną elegancję oraz uwielbiasz bogaty w zdobienia styl, tapety ornamentowe są właśnie dla Ciebie. Całkiem prawdopodobne, że spędzając czas w tak zaaranżowanych wnętrzach, poczujesz się jak Marilyn Monroe i Clark Gable.

Zanim kupisz tapety ornament - porady i sugestie.

Przymierzając się do zakupu tapety, zwykle najpierw pieczołowicie mierzymy powierzchnię ścian, a potem, nierzadko, dopasowujemy nasze możliwości finansowe do otrzymanego wyniku. W przypadku dużych powierzchni nie musisz decydować się na wybór tańszej oferty. Tapet ornamentowych nie trzeba nakładać na wszystkie ściany, równie dobrze możesz wytapetować tylko jedną lub dwie, a na pozostałe zastosować inny rodzaj wykończenia. Efekt może być naprawdę zachwycający. Inną, wartą rozważenia opcją, jest chociażby przyklejenie tapety tylko za łóżkiem bądź lustrem. Tapetę w stylu glamour możesz wybierać spośród kilku rodzajów, w tym trzech najpopularniejszych:
  • Tapety papierowe - są najbardziej przystępne cenowo, na ścianie świetnie się prezentują, tyle że są najmniej trwałe. Poleca się je zwłaszcza alergikom oraz do pokojów dziecięcych.
  • Tapety fizelinowe - odporne na działanie wilgoci i zaplamienia, łatwo je nakładać i zdejmować. Nadają się również do malowania.
  • Tapety winylowe - należą do najbardziej wytrzymałych. Ich powierzchnia nadaje się do czyszczenia za pomocą wody i detergentów. Doskonale sprawdzą się w kuchniach i łazienkach.
więcej

Ornamenty 

na stronie
Wyświetlanie 1 - 12 z 15 elementów
Wyświetlanie 1 - 12 z 15 elementów